10 Şubat 2008 Pazar

Ekrana "Darbe Vurmaya" Geliyorlar!


Atv'nin yeni dizisi 'Hatırla Sevgili' darbe dönemini mercek altına alacak. Dizide başrol oynayan Beren Saat, Cansel Elçin ve Okan Yalabık, Türkiye için dönüm noktası olan bir olayı anlatan bu projede olmanın heyecanını yaşıyor.

Türkiye'nin en kritik zamanlarından darbe dönemini konu alan 'Hatırla Sevgili', yeni sezonda atv'nin en iddialı projelerinden... Yarı belgesel, yarı drama tadındaki dizi, Adnan Menderes'in hayatından ve dönemin siyasi ortamından kesitler sunuyor. Başrolleri ise Aşka Sürgün'ün Zilan'ı Beren Saat, Kırık Kanatlar'ın Yüzbaşı Cemal'i Cansel Elçin ve Serseri'nin yakışıklı oyuncusu Okan Yalabık paylaşıyor.

Siyaset, Aşk ve Acı İçiçe
Fonda Türkiye'nin yaşadığı olayların anlatılacağı 'Hatırla Sevgili'de, ana tema karşıt görüşlü iki büyük aile ve karakterlerin toplumla beraber değişen iç dünyaları, yaşadığı aşklar, acılar... Dizinin yapımcılığını atv, prodüktörlüğünü Ilgaz Giritlioğlu üstleniyor. Proje tasarımı Sis Yapım- Tomris Giritlioğlu'na ait olan dizinin yönetmeni Faruk Teber. Senaryo, Nilgün Öneş, Şebnem Çıtak ve Aylin Alıberen imzası taşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda usta isimler Avni Yalçın, Engin Şenkan, Lale Mansur ile Ayda Aksel, Hüseyin Avni Danyal, Nergis Öztürk, Meltem Parlak ve Turgay Aydın da yer alıyor. Dizide Yasemin karakterini canlandıran genç oyuncu Beren Saat, rolüyle ilgili şöyle konuştu: "Saf bir genç kızın kadınlığa geçişini simgeliyor Yasemin. Babası Yassıada'da yargılanan bir Demokrat Parti Milletvekili. Sevdiği adam, babasını yargılayan heyet arasında bulunan savcı yardımcısı Ahmet. Babasını yargılayan savcı da, Ahmet'in babası. İhtilal, iki dost aileyi de iki genç insanın büyük sevdasını da parçalayacak."

'Çok Heyecanlandım'
Savcının oğlu Ahmet'i canlandıran Cansel Elçin projeye güvendiklerini belirterek heyecanını şöyle dile getiriyor: "Senaryo elime geçtiğinde çok heyecanlandım. Ülkemiz için dönüm noktası olan bir dönemi anlatacağız. İzleyiciler bu döneme bizim gözlerimizden tanıklık edecek. Tarafsız bir şekilde anlatmaya çalışacağız..."

'Bu Proje Beni Yükseltti'
Dizide pastacı Nejdet karakterini canlandıracak olan oyuncu ise Okan Yalabık. Yakışıklı oyuncu, 'Hatırla Sevgili'deki rolüyle son beş yıldır bir oyuncu olarak hiç yükselmediği kadar bu projede yükseldiğini söylüyor: "İnanılmaz bir şekilde heyecanlıyım. Çünkü daha önce denenmemiş, hiç yapılmamış bir şeyi yapıyoruz. Ekranlarda birbirine benzeyen ve birbirini tekrar eden projelerin arasında ilk defa böyle bir konu ekrana gelecek. Klişelerden uzak gerçek bir olayı ekrana taşıyacağız. İzleyicilerin gerçekten keyifle izleyebilecekleri bir iş olacak."

Daha Yorum Yapılmamış

Beren Saat: Fotoğraf ve Blog Sitesi©Bu blog Blogger.com tarafından hazırlanmıştır.

Sayfa Başı